O firmie:


Telefon: +48 22 330 60 00

Strona: https://www.ayming.pl

Nazwa: Ayming Polska Sp. z o.o.

Adres: Moniuszki 1A

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-014
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Dla tych, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową, przygotowano możliwość skorzystania z ulgi. Przy pozyskiwaniu funduszy warto zadbać o to, by korzystać z pomocy specjalistów, którzy zwiększą skuteczność pozyskiwania funduszy.

Nie da się ukryć, że innowacyjność to słowo, które na dobre zadomowiło się we współczesnym języku. Od roku 2016 podatnicy mogą korzystać z ulgi na innowacje. Warto jednak wiedzieć, że nie każde badania będą zaliczane do działalności badawczo-rozwojowej. Działalnością badawczo-rozwojową nazywa się badania lub prace, które są systematyczne i których celem jest zwiększenie poziomu wiedzy, a także wykorzystanie pozyskanej wiedzy do tego, by tworzyć coraz to nowsze rozwiązania. Jeśli Twoja działalność wpisuje się w tę definicję, możesz skorzystać z ulgi na innowacje.

Ulga na innowacje ma na celu wspierać kreatywne i nowoczesne badania, które będą regularnie poszerzały zasób wiedzy. Koszty działalności badawczo-rozwojowej mogą być odliczone od podstawy obliczenia podatku.

Podatnicy CIT określają dochód do opodatkowania po odliczeniu:

  • darowizn przekazanych organizacjom,
  • 20% kwoty kredytów,
  • darowizn przekazanych na cele religijne.

To, co zalicza się do kosztów kwalifikowanych to:

  • należności, które wynikają ze stosunku służbowego,
  • nabycie materiałów, które są związane bezpośrednio z wykonywaną działalnością badawczo-rozwojową,
  • nabycie surowców, które wiążą się bezpośrednio z działalnością B+R,
  • korzystanie z aparatury do badań.

Ważne jest, aby jednoznacznie określić podstawę dochodu a także koszty kwalifikowane. Dopiero wtedy możliwe jest obliczenie ulgi na innowacje. W sytuacji, kiedy nie możesz samodzielnie tego zrobić, o pomoc możesz poprosić specjalistów z Ayming Polska - firmy, która zajmuje się interpretacjami podatkowymi. Pomoże Ci określić, na jak dużą ulgę możesz liczyć. Na ayming.pl znajdziesz dodatkowe informacje o niej. Nie wiadomo, jak długo utrzymane będą ulgi na innowacje, dlatego warto z nich skorzystać teraz, by wspomóc budżet swojego przedsiębiorstwa. Warto zainwestować w projekty, które nie tylko przyczynią się do rozwoju nauki, ale również pozwolą sfinansować choćby część prowadzonych badań.

DODAJ OPINIE


Będąc szefową działu badawczo-rozwojowego w mojej firmie szukałam możliwości sfinansowania naszych badań z dziedziny biotechnologii. Ktoś polecił mi Ayming Polska i uzyskałam u nich kompleksowe doradztwo w temacie ulgi na innowacje, która to pozwoliła nam w znaczący sposób sfinansować nasze badania.
Opublikowane przez: Marianna Data: 2018-07-12 11:24:06 Ocena: 4

FIRMY W OKOLICY:TanieMilitaria.pl

Noże wojskowe sprawdzają się nie tylko na poligonach, w wojsku, na obozach i w innych miejscach, gdzie warto mieć przy sobie odpowiednie wyposażenie wojskowe. Tego rodzaju broń biała pozwala

WyszukiwarkaMieszkan.pl

Jeśli nie wiesz, co Ci się będzie bardziej opłacało czy wynajem, czy też zakup własnego mieszkania. Zapoznaj się ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej. Być może dzięki nim uda Ci

Adwokat Mariusz Bartosiak Kancelaria Adwokacka

Pomoc adwokacka w starciu z policją czy sądem może okazać się niezbędna. Dlatego warto wybrać miejsce i odpowiedniego człowieka, który będzie w stanie pomóc, nawet w najbardz