O firmie:


Telefon: +48784227204

Strona: http://www.flyandi.pl/

Nazwa: Dotyk Motyla Sp. z o.o.

Adres: Żwirki i Wigury 30A

Miejscowość: Będzin

Kod pocztowy: 42-500
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Lot za granicę miał być spełnieniem marzeń, a okazał się jedną wielką klapą? A może czekałeś na samolot, który w efekcie odwołano? Takie sytuacje są podstawą dochodzenia odszkodowań i warto z tego prawa korzystać. Nie wszystkie jednak nieprzyjemne zdarzenia uprawniają do rekompensaty.

Warto wiedzieć, że zakup biletu jest równoznaczny z zawarciem umowy. Jeśli pasażer ma wątpliwości co do jakości świadczonych usług, wówczas zasadne jest żądanie zwrotu  poniesionych dodatkowych kosztów. Wcześniej jednak dobrze jest zebrać wszelkiego rodzaju dokumenty, które mogłyby potwierdzić, że klient musiał ponieść dodatkowe koszty. Jeśli musiałeś płacić za jedzenie, herbatę czy kawę na lotnisku, ponieważ Twój lot został przesunięty na wiele godzin później, wówczas konieczne jest, by przedstawić np. rachunki, bilingi z konta bankowego. W sytuacji, kiedy lot został odłożony na kolejny dzień, a Ty musiałeś sam opłacić swój nocleg, to w takiej sytuacji odszkodowanie powinno być  także wypłacone. Ci, którzy organizują przeloty, powinni zadbać także o to, by w razie konieczności zorganizować nocleg. Czasami linie lotnicze nie zapewniają przejazdu na trasie lotnisko - hotel, czego powinny dopilnować. Jeśli lot był opóźniony, a reklamacja przez pasażera linii lotniczych nie została złożona, to żadne pieniądze się nie należą. Dlatego tak ważne jest, by klient złożył wniosek i opisał swoje rozżalenie. Na potwierdzenie swoich roszczeń do podania należy dołączyć wszelkie paragony, faktury czy kwity z terminala płatniczego. Warto wiedzieć, że rekompensata może wynieść nawet 2500 złotych. Jednak jego wysokość zależy od tego, na jaką trasę został zakupiony bilet. Im dłuższa trasa, tym wyższe jest odszkodowanie.

Prawdą jednak jest, że nie za wszystkie opóźnienia linie lotnicze odpowiadają. Jeśli warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu i powodują wstrzymanie ruchu lotniczego, to pasażerowie nie mogą ubiegać się o żadne dodatkowe pieniądze. Na flyandi.pl znajdziesz pomoc, jeśli zdecydujesz się dochodzić swoich praw przed sądem.

DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY: