O firmie:


Telefon: 513 513 150

Strona: https://averto.pl/

Nazwa: Averto Sp. z o. o.

Adres: Śląska 32a

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70--43
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Niespodziewana utrata źródła dochodu, roztargnienie czy nieprzewidziane wydatki to najczęstsze przyczyny  niespłacania rat długów. W takich sytuacjach egzekwowania należności podejmują się biura windykacyjne, których celem jest znalezienie metody na skontaktowane się z osobą zadłużoną oraz uzyskanie od niej pieniędzy. Realizują one zadania w imieniu swoich klientów, jakimi są banki lub inne instytucje. Wierzyciele współpracują z takimi firmami, gdy chcą odciążyć swoje przedsiębiorstwo. Klienci biur bardzo rzadko orientują się w obowiązujących przepisach prawnych i nie wiedzą, do jakich działań mogą się legalnie posunąć. Ponadto firmy windykacyjne działają niejako w formie „straszaka”. Dłużnicy otrzymujący od nich pisma, zaczynają przejmować się niezapłaconą sumą, bo obawiają się sprawy w sądzie oraz wizyty komornika.

Trzeba podkreślić, że windykacja nie jest prowadzona pod przymusem prawa, czego nie można powiedzieć o działaniach komorniczych. Windykator wykonuje swoje obowiązki przed złożeniem sprawy do sądu. Natomiast komornik to funkcjonariusz publiczny, egzekwujący dług. Innymi słowy, nie przeprowadza negocjacji, nie proponuje rat, ani nie ustala terminów zapłaty. Ściąga pieniądze z konta dłużnika, przejmuje sprzęty lub meble znajdujące się w jego mieszkaniu oraz pensję.

Zdaniem niektórych osób najlepsza firma windykacyjna ze Szczecina to Averto. Proponuje ona pomoc wszystkim osobom mającym kłopot z odzyskaniem gotówki, a takie sytuacje zdarzają się w każdej branży. Przedsiębiorstwo to monitoruje należności i dysponuje przeszkolonym zespołem specjalistów, którzy skutecznie negocjują sposób zapłaty. Istnieją dwa sposoby rozpoczęcia współpracy z taką firmą. Pierwszy z nich dotyczy obsługi na zlecenie wierzycieli, natomiast drugi związany jest z zarządzaniem wierzytelnościami oraz nabywaniem do nich praw.

Przedstawiciele firmy dzwonią do dłużnika i pytają o powód opóźnień w spłacie. Dają też szansę wpłacenia pieniędzy bez poważniejszych konsekwencji. Jeśli jednak działania te nie przyniosą skutku, wówczas firma przechodzi do wykorzystywania środków tak zwanej windykacji miękkiej.

Data dodania: 19-09-2020
Autor: Natasza Adamczyk
Źródło:
https://averto.pl/


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Galeria Stolarki

Szczecin

Art Shops Sylwia Zakrocka

Szczecin

Averto Sp. z o. o.

Szczecin