O firmie:


Telefon: +48 22 330 60 00

Strona: https://www.ayming.pl/

Nazwa: Ayming Polska Sp. z o.o.

Adres: Al. Jerozolimskie 63

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00--69
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Dla tych, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową, przygotowano możliwość skorzystania z ulgi. Przy pozyskiwaniu funduszy warto zadbać o to, by korzystać z pomocy specjalistów, którzy zwiększą skuteczność pozyskiwania funduszy.

Nie da się ukryć, że innowacyjność to słowo, które na dobre zadomowiło się we współczesnym języku. Od roku 2016 podatnicy mogą korzystać z ulgi na innowacje. Warto jednak wiedzieć, że nie każde badania będą zaliczane do działalności badawczo-rozwojowej. Działalnością badawczo-rozwojową nazywa się badania lub prace, które są systematyczne i których celem jest zwiększenie poziomu wiedzy, a także wykorzystanie pozyskanej wiedzy do tego, by tworzyć coraz to nowsze rozwiązania. Jeśli Twoja działalność wpisuje się w tę definicję, możesz skorzystać z ulgi na innowacje.

Ulga na innowacje ma na celu wspierać kreatywne i nowoczesne badania, które będą regularnie poszerzały zasób wiedzy. Koszty działalności badawczo-rozwojowej mogą być odliczone od podstawy obliczenia podatku.

Podatnicy CIT określają dochód do opodatkowania po odliczeniu:

  • darowizn przekazanych organizacjom,
  • 20% kwoty kredytów,
  • darowizn przekazanych na cele religijne.

To, co zalicza się do kosztów kwalifikowanych to:

  • należności, które wynikają ze stosunku służbowego,
  • nabycie materiałów, które są związane bezpośrednio z wykonywaną działalnością badawczo-rozwojową,
  • nabycie surowców, które wiążą się bezpośrednio z działalnością B+R,
  • korzystanie z aparatury do badań.

Ważne jest, aby jednoznacznie określić podstawę dochodu a także koszty kwalifikowane. Dopiero wtedy możliwe jest obliczenie ulgi na innowacje. W sytuacji, kiedy nie możesz samodzielnie tego zrobić, o pomoc możesz poprosić specjalistów z Ayming Polska - firmy, która zajmuje się interpretacjami podatkowymi. Pomoże Ci określić, na jak dużą ulgę możesz liczyć. Na ayming.pl znajdziesz dodatkowe informacje o niej. Nie wiadomo, jak długo utrzymane będą ulgi na innowacje, dlatego warto z nich skorzystać teraz, by wspomóc budżet swojego przedsiębiorstwa. Warto zainwestować w projekty, które nie tylko przyczynią się do rozwoju nauki, ale również pozwolą sfinansować choćby część prowadzonych badań.

DODAJ OPINIE


Będąc szefową działu badawczo-rozwojowego w mojej firmie szukałam możliwości sfinansowania naszych badań z dziedziny biotechnologii. Ktoś polecił mi Ayming Polska i uzyskałam u nich kompleksowe doradztwo w temacie ulgi na innowacje, która to pozwoliła nam w znaczący sposób sfinansować nasze badania.
Opublikowane przez: Marianna Data: 2018-07-12 11:24:06 Ocena: 4

FIRMY W OKOLICY:TanieMilitaria.pl

Warszawa

pogotowie-komputerowe24h.pl

Warszawa

Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz Wieliczko

Warszawa