O firmie:


Telefon: +48 885 367 037

Strona: https://kancelariakanoniczna.com.pl/

Nazwa: Dawid Niemczycki

Adres: Jana Kasprowicza 119c

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01-949
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Uzyskanie stwierdzenia nieważności małżeństwa wiąże się z poniesieniem kosztów, które mogą różnić się między poszczególnymi przypadkami. Zgodnie z polskim prawem wszystkie opłaty za postępowanie sądowe pokrywane są przez stronę powodową. Jednak należy mieć na uwadze, że wysokość kosztów ustala biskup diecezjalny, w związku z czym wiele zależy od tego, który z 41 sądów kościelny zajmuje się rozpatrywaniem konkretnej sprawy. W niektórych diecezjach opłaty zaczynają się od kilkuset złotych, a w innych trzeba liczyć się z kosztami sięgającymi kilku tysięcy złotych. Osoby mające trudną sytuację finansową mogą ubiegać się o zwolnienie z całości lub części kosztów sądowych. W takim przypadku niezbędne jest złożenie pisma przedstawiającego sytuację majątkową oraz zaświadczenia z urzędu skarbowego o wysokości dochodu. Przydatne w tej sytuacji mogą się okazać rachunki za media, takie jak prąd czy woda.

Koszt procesu stwierdzenia nieważności małżeństwa to nie tylko opłata sądowa. Strona powodowa musi liczyć się również z koniecznością wypłacenia wynagrodzenia biegłemu odpowiedzialnemu za sporządzenie opinii. Jeżeli strony zdecydują się na skorzystanie z fachowej pomocy prawnej, do kosztów należy doliczyć wynagrodzenie dla prawnika kanonicznego. Polska kancelaria mająca biura w kilkunastu miastach pomaga dowiedzieć się, jak jest cena za rozwód kościelny – cennik omówiony został na stronie internetowej Kancelariakanoniczna.com.pl.

Adwokaci dysponujący niezbędnymi uprawnieniami już na początku współpracy są w stanie zweryfikować szanse klienta na uzyskanie korzystnego wyroku. Ponadto zajmują się redagowaniem kluczowych dokumentów. Klient może zdecydować się również na opracowanie wniosku o skierowanie sprawy do procesu skróconego, jeśli zachodzą ku temu takie przesłanki jak brak wiary czy krótki czas pożycia małżeńskiego. Ze wsparciem profesjonalnych prawników kanonicznych klient może otrzymać decyzję o stwierdzeniu nieważności małżeństwa nawet w ciągu 45 dni. Kancelaria pomaga też uzyskać zdjęcie klauzuli zakazującej zawarcie związku małżeńskiego.

DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa

pogotowie-komputerowe24h.pl

Warszawa