O firmie:


Telefon: 665 737 543

Strona: http://www.adwokatprokopiak.pl

Nazwa: Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Prokopiak

Adres: 29 Listopada 22

Miejscowość: Kutno

Kod pocztowy: 99-300
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Rozwód jest sytuacją wywołującą zazwyczaj szereg negatywnych emocji. Do zdenerwowania faktem ustania pożycia małżeńskiego dochodzą także kwestie na nowo organizujące codzienne życie i własności materialne, związane z podziałem majątku (o ile sprawy te nie były wcześniej uregulowane, np. intercyzą) bądź ustalenie, jak będzie wyglądać opieka nad małoletnimi członkami rodziny. 

Jeżeli rozwód przebiega w sposób pozwalający dojść do kompromisu satysfakcjonującego obie strony, cała procedura może zakończyć się na jednej wizycie u adwokata (w celu przedstawienia ustaleń między chcącymi się rozstać małżonkami i spisania ich treści) oraz spotkaniu przed sądem, który z ramienia prawa zakończy związek, wydając odpowiedni wyrok w tej sprawie. Wiele par stara się, by zakończenie ich małżeństwa było jak najmniej problematyczne i obciążające psychicznie, zarówno dla nich, jak i dzieci czy innych członków rodziny. Niestety, dojście do konsensusu nie zawsze jest możliwe.

Problemy z ustaleniem ważnych aspektów dotyczących rozwodu wymagają wydłużenia procedury o dodatkowe spotkania z prawnikiem w celu wypracowania ugody lub też (w najgorszym przypadku) wejścia na drogę sądową, aby wyegzekwować oczekiwane świadczenia. Polskie prawo jest w stanie ochronić matkę i dzieci, jeżeli przykładowo mąż uchyla się od obowiązku płacenia alimentów lub też świadomie utrudnia przeprowadzanie postępowania w tej sprawie. W odwrotnej sytuacji, kiedy to matka porzuca rodzinę, obowiązek alimentacyjny może być nałożony także na nią.

O tym, jak wygląda szczegółowy zakres praw i obowiązków strony w czasie rozwodu, zazwyczaj informuje swoich klientów prawnik. Warto zatem znaleźć w swojej okolicy sprawdzonego realizatora świadczeń z dziedziny prawa rodzinnego, który przedstawi dostępne możliwości oraz zadba o kwestie organizacyjno - prawne, w tym również o tworzenie odpowiednich dokumentów i złożenie ich do właściwej instancji sądowej. Kompetentny adwokat jest w stanie wywalczyć dla swojego klienta należne mu środki materialne, a także odszkodowanie w sytuacji, gdy rozpad małżeństwa powstał z winy współmałżonka.

Pomoc w powyższym zakresie jest w stanie zaproponować kancelaria adwokacka z Kutna. Lista dostępnych usług świadczonych przez zatrudnioną tam kadrę jest dostępna na stronie internetowej adwokatprokopiak.pl.

Data dodania: 08-02-2022
Autor: Matylda Gajewska
Źródło:
http://www.adwokatprokopiak.pl/


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Solcraft Sp. z o. o.

Brzeziny

Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk

Łódź

AGRO-OGRODNICZY.PL

Grabów