O firmie:


Telefon: 533881087

Strona: https://kancelariamehl.pl

Nazwa: Kancelaria Adwokacka Adwokat Maria Mehl

Adres: 1 Maja 103

Miejscowość: Opole

Kod pocztowy: 45-355
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Jak przygotować się do rozprawy rozwodowej? Dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od poznania obowiązujących w Polsce przepisów. Decydując się na rozstanie małżonkowie muszą być świadomi, że wiele kwestii związanych z ich przyszłością reguluje prawo. W zapoznaniu się z przepisami może pomóc na przykład adwokat. Rozwód w Opolu najczęściej orzekany jest w ciągu kilku miesięcy. Najszybciej wyrok można uzyskać w sytuacji, gdy oboje partnerzy są skłonni do kompromisów.

Na stronie internetowej pod adresem kancelariamehl.pl przedstawiono ofertę kancelarii prawnej, która zajmuje się sprawami rozwodowymi. Przyjmuje klientów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat:

  • procedury rozwodu z orzekaniem o winie i jej konsekwencji,
  • podziału majątku wspólnego i zakresu mienia, które obejmuje,
  • ustalania harmonogramu spotkań z rodzicami i miejsca zamieszkania dziecka,
  • kryteriów zasądzania wysokości alimentów,
  • ograniczania lub całkowitego pozbawiania władzy rodzicielskiej.

Jeżeli małżonkowie nie są w stanie porozumieć się w wyżej wymienionych kwestiach, mogą zdecydować się na wizytę u mediatora. To bezstronna osoba, której zadaniem jest wsparcie klientów w rozmowie i dochodzeniu do kompromisu. W przypadku zdrad i przemocy żony lub mężowie mogą zdecydować się na rozwód z orzekaniem o winie.

W sądzie najważniejsze są fakty. Warto zatem mieć ze sobą trudne do podważenia dowody. Można posłużyć się na przykład zdjęciami, filmami, zapisami rozmów oraz zeznaniami świadków. Sędziowie jako dowód przyjmują także obdukcje lekarskie. Adwokaci często pomagają klientom uporządkować materiały dowodowe i opracować strategię ich przedstawienia.

W razie uzyskania niekorzystnego z punktu widzenia klienta wyroku zawsze można zdecydować się na wszczęcie apelacji. W ramach sporu z małżonką niektórzy wnoszą też o przeprowadzenie testów DNA i ustalenie ojcostwa. Każda sytuacja jest inna i wymaga indywidualnej analizy. Celem prawa rodzinnego jest ochrona małoletnich i dążenie do sprawiedliwości w relacjach międzyludzkich.

Data dodania: 26-08-2023
Autor: Angelika Kowalczyk
Źródło:
https://kancelariamehl.pl/adwokat-rozwody-opole/


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:"Galmet Sp.z o.o." Sp. K.

Głubczyce

HSI Sp. z o.o.

Opole

Adwokat Małgorzata Pokrywka

Kędzierzyn-Koźle