O firmie:


Telefon: 56 477 06 67

Strona: https://ewakalbarczyk.notariusz.pl/

Nazwa: Kancelaria Notarialna Ewa Kalbarczyk

Adres: Podmurna 101

Miejscowość: Toruń

Kod pocztowy: 87-100
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Notariusz jest prawnikiem wykonującym zawód zaufania publicznego, który kieruje ofertę do osób fizycznych oraz przedsiębiorców. Na co dzień tworzy akty mające moc prawną i wykorzystywane w postępowaniach sądowych. To funkcjonariusz dochowujący tajemnicy zawodowej, który przyjmuje w kancelarii. Z jego pomocy korzystają między innymi osoby przygotowujące się do zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Przedsięwzięcie to wymaga bowiem dopełnienia licznych formalności, w tym stworzenia umowy, zabezpieczającej interesy każdej ze stron. Niekiedy przygotowuje umowy przedwstępne, zwiększające prawdopodobieństwo realizacji zawartych w nich postanowień. Innymi słowy, kontaktują się z nim osoby potrzebujące dokumentów, które są poprawne pod kątem formalnoprawnym.

Obowiązki notariusza koncentrują się na sporządzaniu aktów, spisywaniu oświadczeń i protokołów, przechowywaniu papierów wartościowych i gotówki należącej do klientów, jak również dokonywaniu wypisów lub odpisów. Udziela on informacji na temat wykonywanych czynności, a cześć usług realizuje online. Można się z nim skontaktować na stronie ewakalbarczyk.notariusz.pl, którą prowadzi notariusz z Torunia. Jest to specjalista przygotowujący różnego rodzaju dokumenty i oddający klientom jedynie odpisy. Chroni to przed zgubieniem oryginałów lub zniszczeniem. Są one przechowywane w kancelarii, dzięki czemu zainteresowani nie martwią się o ich bezpowrotne utracenie.

Wsparcie specjalisty bywa niezbędne w wielu sytuacjach. Ma on wiedzę na temat postępowań spadkowych, co oznacza, że kontaktują się z nim osoby chcące sporządzić testament mający moc prawną lub otrzymać poświadczenie dziedziczenia. Jego pomoc zmniejsza ryzyko występowania konfliktów rodzinnych po śmierci jednego z członków.

Zakres spraw, jakimi zajmuje się specjalista, obejmuje także małżeńskie umowy majątkowe, które mogą być zawierane nie tylko po ślubie, ale też przed. Niektórzy decydują się na intercyzę, ułatwiającą szereg kwestii w razie rozwodu, która przyjmuje formę aktu notarialnego. Jest to rozwiązanie znajdujące zastosowanie u osób chcących uniknąć automatycznej wspólności majątkowej, pojawiającej się po zawarciu związku małżeńskiego. Zainteresowani wybierają spośród kilku ustrojów majątkowych, takich jak całkowita rozdzielność, rozdzielność z wyrównaniem dorobków czy ograniczona wspólność.

Data dodania: 10-02-2023
Autor: Kajetan Adamczyk
Źródło:
https://ewakalbarczyk.notariusz.pl/


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

Bydgoszcz

SEDYMENT

Ciechocin

Trust Bydgoszcz

Bydgoszcz