O firmie:


Telefon: 516 757 501

Strona: https://adwokatgd.pl

Nazwa: Kancelaria Prawna Kaczmarek i Partnerzy

Adres: Warszawska 96

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-180
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Władzą rodzicielską określa się prawa i obowiązki rodzica względem dziecka. Są jednak sytuacje, w jakich podejmowana jest decyzja o ograniczeniu albo o pozbawieniu praw rodzicielskich. Może to dotyczyć zarówno jednego, jak i dwójki rodziców. 

Ograniczenie praw rodzicielskich wyznaczane jest, gdy dochodzi do naruszenia albo zagrożenia dobra dziecka. Najczęściej ma to miejsce wtedy, gdy rodzic lub rodzice zmagają się z uzależnieniami i w związku z tym, nie wywiązują się z obowiązków rodzicielskich. Drugi przypadek to sytuacja rozwodu albo separacji, kiedy to skonfliktowani rodzice nie potrafią ustalić, jak ma wyglądać opieka nad dzieckiem i jest to niekorzystne dla osoby małoletniej. 

Bardziej radykalną metodą jest pozbawienie praw rodzicielskich, co ma miejsce, gdy jeden z rodziców lub dwoje z nich nadużywają władzy rodzicielskiej bądź też istnieją przeszkody trwałe do tego, by rodzic lub rodzice mogli sprawować opiekę nad dzieckiem. W przypadku pozbawienia praw rodzicielskich nie ma potrzeby wprowadzania wcześniejszego ograniczania władzy rodzicielskiej. 

Jeśli rodzic pozostaje pozbawiony praw rodzicielskich, to nie jest to równoznaczne z anulowaniem świadczeń alimentacyjnych. Nie ma to też wpływu na kontakty rodzica z dzieckiem. Natomiast, rodzic nie ma wpływu na takie sprawy jak: 

  • decydowanie o losie dziecka, 
  • rozporządzanie majątkiem dziecka,
  • bycie pełnomocnikiem dziecka. 

Jeśli tylko zaś przestanie istnieć powód, dla jakiego władza rodzicielska została cofnięta, prawa rodzicielskie mogą zostać przywrócone. 

Podstawowe informacje na temat ograniczenia, jak i pozbawienia praw rodzicielskich można uzyskać, kiedy osoby zainteresowane skontaktują się z adwokatami z kancelarii prawnej Kaczmarek & Partnerzy. Klientami w tym miejscu mogą zostać zarówno te osoby, które chcą ograniczyć drugiej osobie władzę rodzicielską, jak i te osoby, wobec których toczy się postępowanie. 

Eksperci reprezentują klientów, a także przygotowują najważniejsze dokumenty w sprawach dotyczących pozbawienia władzy rodzicielskiej. Kiedy ktoś stara się o to, by władza rodzicielska została przywrócona, także może to zrobić z pomocą wskazanych adwokatów. Szczegóły dla każdej ze spraw wyznaczane są indywidualnie. Interesanci czują się potraktowani priorytetowo i dzięki temu czują się pewniej w toku danej sprawy. 

DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Tapestry

Gdańsk

DOWAN Sp. z o.o.

Gdańsk

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Pruszcz Gdański