O firmie:


Telefon: 22 622 54 70

Strona: https://www.polzlaw.pl/

Nazwa: Kancelaria Prawnicza Polz i Polz radcowie prawni sp.p.

Adres: Podwale 17

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-252
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Decyzja o zawarciu związku małżeńskiego ma wymiar nie tylko emocjonalny, ale często wymaga też podjęcia określonych kroków prawnych. Uregulowanie pewnych kwestii jest zasadne zwłaszcza w sytuacji, kiedy przyszli małżonkowie mają różny status majątkowy. Dlatego też wiele par decyduje się na podpisanie przed wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w kościele odpowiednio sformułowanej intercyzy. 

Taki dokument to prawne zabezpieczenie nie tylko każdej ze stron, ale także potomków z poprzednich związków (dzieci biologicznych lub przysposobionych), będących spadkobiercami w pierwszej linii. Zatwierdzenie jego treści przez współmałżonka jest często traktowane jako zaprzeczenie jego interesowności. Utwierdza w przekonaniu, że mąż lub żona wchodzą w związek, nie oczekując z tego tytułu profitów finansowych.

Rozgraniczenie majątkowe można przeprowadzić już po wypowiedzeniu sakramentalnego TAK. Nie jest to jednak tylko wewnętrzne ustalenie pomiędzy zainteresowanymi, ale wymaga legalizacji w biurze adwokata. Dokumentem, który zawiera wszystkie postulaty pary, jest umowa o rozdzielności majątkowej.  Zlecenie jej przygotowania prawnikowi sprawia, że ma ona odpowiednią wartość prawną i może stanowić podstawę do wszczęcia postępowania, jeśli któraś ze stron złamie warunki.

W treści intercyzy bądź wspomnianej umowy można zawrzeć nie tylko zapis o wspólności lub ograniczeniu podziału posiadanych finansów, dostępnych na koncie bankowym. Majątkiem męża lub żony mogą być papiery wartościowe, udziały inwestycyjne lub nieruchomości. Zasobami są także zwierzęta, więc na podpis takiego dokumentu nierzadko decydują się pary prowadzące gospodarstwa hodowlane lub nawet osoby, które w swoim gospodarstwie domowym mają kota bądź psa.

Kancelarią, której kadra podejmuje się opracowania treści intercyzy lub umowy o wspólność bądź rozdzielność majątkową, jest Polz i Polz radcowie prawni i adwokaci sp. p. W celu umówienia wizyty należy skontaktować się wcześniej z biurem w godzinach urzędowania i zarezerwować termin.

DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa

pogotowie-komputerowe24h.pl

Warszawa