O firmie:


Telefon: +48 504 640 045

Strona: https://jb-kancelaria.pl

Nazwa: Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Adres: Fantazego 1b

Miejscowość: Pruszcz Gdański

Kod pocztowy: 83-000
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń życiowych. W takiej sytuacji warto myśleć o sobie i swojej przyszłości. Dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług adwokata, który pomoże im uzyskać rozwód w odpowiedni ku temu sposób. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie kwestie należy przemyśleć przy definitywnym rozstaniu z drugą osobą, wystarczy wejść pod adres jb-kancelaria.pl.

 

Rozwód – o czym należy pomyśleć?

 

Osoby będące w trakcie prawnego zakańczania swojego małżeństwa powinny przemyśleć różnorakie sprawy. Należy do nich na przykład to, w jaki sposób będą korzystać ze swojego wspólnego mieszkania. Muszą również rozstrzygnąć kwestię praw rodzicielskich. Jak w takiej sprawie może pomóc adwokat? W Pruszczu Gdańskim alimenty, a dokładniej ubieganie się o ich przyznanie przez sąd, to jedna ze specjalizacji radcy prawnego Janusza Behrendta. W kompleksowy sposób zajmuje się on przeprowadzaniem rozwodów, udzielając swoim klientom profesjonalnego wsparcia.

 

Rozkład pożycia małżeńskiego – kiedy nastaje?

 

Orzeczenie rozwodu odbywa się na podstawie ustalenia, że pomiędzy dwiema osobami doszło do trwałego rozpadu pożycia małżeńskiego. Oznacza to rozkład więzi na różnych polach – fizycznej, duchowej oraz gospodarczej. Ustanie tych więzi musi wynikać z woli małżonków, a nie z przyczyn niezależnych od ich działania. Ponadto warto pamiętać, że w niektórych przypadkach, gdy małżonkowie mają wspólne mieszkanie lub dom, nie jest czasami możliwe ustanie więzi gospodarczej.

 

Rzeczy, o których warto wiedzieć

 

Należy przede wszystkim wiedzieć, że opłata sądowa za sprawę rozwodową wynosi 600 złotych. Jeśli wyrok zapadnie bez orzekania winy, wówczas powód otrzymuje połowę tej kwoty od sądu. Opłatę można wnieść poprzez przelew na konto, podając nazwisko małżeństwa. Po rozwodzie możliwa jest zmiana nazwiska. Jedynym wymogiem jest to, aby złożyć odpowiedni wniosek do właściwego Urzędu Stanu Cywilnego w czasie trzech miesięcy od uprawomocnienia się decyzji o przyznaniu rozwodu.

 

Data dodania: 09-07-2019
Autor: Angelika Kowalczyk
Źródło:
https://jb-kancelaria.pl/uslugi-rozwody


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Tapestry

Gdańsk

DOWAN Sp. z o.o.

Gdańsk

Helena Kuldanek Domy Wczasowe - Usługi Transportowe

Jastrzębia Góra