O firmie:


Telefon: 91 421 37 99

Strona: https://www.pesla.pl/

Nazwa: KRZYSZTOF PEŚLA Kancelaria Adwokata Niemieckiego - Rechtsanwaltskanzlei

Adres: Panieńska 19

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-535
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


W ostatnich latach znacznie zwiększyła się ilość migrujących Polaków, zwłaszcza do krajów zachodnich. Wielu obywateli RP przebywa obecnie w Niemczech. To kraj ze sporymi możliwościami, również w zakresie rozpoczęcia oraz prowadzenia działalności zarobkowej przez obcokrajowców, w myśl obowiązującej w państwach należących do UE europejskiej zasady swobody gospodarczej. Procedury rejestracji własnej firmy w poszczególnych landach zostały znacznie uproszczone, o czym można się dowiedzieć z wpisów publikowanych na stronie internetowej pesla.pl. Pod podanym linkiem działa kancelaria prawna, której pracownicy świadczą wsparcie obywatelom Polski planującym otwarcie biznesu w Niemczech.

Z pomocy doradcy mogą skorzystać także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą bądź planujące dopiero otworzenie takiej formy zarobkowania za granicą. Biuro udziela informacji prawnych dotyczących praw i obowiązków mikroprzedsiębiorcy, którego biznes zostanie bądź już jest zarejestrowany w danym landzie. 

Otwarcie firmy w Niemczech jest opłacalne z kilku powodów. Jej właściciel nie opłaca składek społecznych (które w Polsce poważnie obciążają budżet), ma również możliwość uzyskania sporych odpisów podatkowych, korzysta też z lokalnego systemu socjalnego, może więc pobierać przysługujące mu zasiłki, na przykład na dzieci. Dzięki pomocy doradcy, z którym można nawiązać kontakt i poprosić o poradę, przedsiębiorca orientuje się w obowiązującym go zapisie prawa, co pozwala mu unikać problemów wynikających z niedopełnienia obowiązków systemowych. Aby uzyskać wsparcie, nie trzeba udawać się do biura kancelarii, można przedstawić swoją sytuację telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości e-mail. 

Data dodania: 22-01-2023
Autor: Oliwia Kowalczyk
Źródło:
https://www.pesla.pl/firmawniemczechoferta.html


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Galeria Stolarki

Szczecin

Art Shops Sylwia Zakrocka

Szczecin

Averto Sp. z o. o.

Szczecin