O firmie:


Telefon: 602 416 066

Strona: https://foodmedlaw.pl

Nazwa: Marta Łanoch FoodMedLaw

Adres: Agawy 11

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01-158
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Mimo że suplementy diety w świetle prawa nie są lekami, a środkami będącymi właśnie uzupełnieniem diety i zaliczane są do żywności, nie można ani sięgać po nie w przypadkowy sposób, ani też ich tak produkować. Zresztą obecnie żaden produkt, czy to żywnościowy, czy leczniczy, czy jakikolwiek inny nie może być wypuszczany na rynek bez uzyskania stosownych pozwoleń, bez rejestracji, certyfikatów czy też badań. Ogromne znaczenie mają też właściwe oznaczenia i etykiety. Jeśli nie dopilnuje się wszystkich obowiązków, jakie ciążą na wytwórcy danego produktu, można spodziewać się poważnych konsekwencji.

By zaoszczędzić sobie problemów, a zagwarantować sprzedażowy sukces, trzeba przede wszystkim oczywiście posiąść wiedzę na temat obszaru, w jakim się działa, przynajmniej w podstawowym zakresie. To jednak zdecydowanie za mało, dlatego wielką pomocą może być skorzystanie z oferty zamieszczonej na stronie foodmedlaw.pl. Przedstawia ją kancelaria prawna, której obszar zainteresowania i działalności zawodowej mocno różni się od innych podmiotów tego rodzaju. Jej prawnicy specjalizują się bowiem w prawie dotyczącym suplementów diety, a także żywności i kosmetyków. Na współpracy tej szczególnie zatem mogą zyskać producenci wszystkich tych trzech rodzajów wyrobów.

Rozległa wiedza prawników, stale aktualizowana, w miarę zmieniających się przepisów, pozwala im na udzielanie fachowych porad. Przedsiębiorca sam nie musi kłopotać się tym, czy dotrzymuje norm, nie tylko związanych z formalnościami, ale na przykład składami swych wyrobów, gdyż prawnicy znają się i na tym. Wygodnie jest zatem korzystać z ich porad na każdym etapie, począwszy od produkcji, aż do trafienia produktu na rynek. Na tym zresztą współpraca nie musi się kończyć, kancelarii można zlecić nawet opracowanie działań marketingowych. To także jest duża pomoc, gdyż suplementów nie można także promować w przypadkowy sposób. Nie wolno na przykład formułować sugestii, że środki te leczą, bardzo ważne jest też zaznaczenie, że mogą być tylko wsparciem zdrowej diety i stylu życia, nigdy ich zamiennikiem.

Data dodania: 22-12-2021
Autor: Maks Zalewski
Źródło:
https://foodmedlaw.pl/specjalizacje/suplementy-diety/


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa

pogotowie-komputerowe24h.pl

Warszawa