O firmie:


Telefon: 58 346 27 56

Strona: https://www.ng.gda.pl

Nazwa: Nowosielski i Partnerzy Adwokaci i Radcy prawni

Adres: Targ Drzewny 3

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-886
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Na prawo rodzinne składa się szereg norm prawnych, opisujących majątkowe i niemajątkowe stosunki między poszczególnymi członkami rodziny oraz osobami trzecimi. Koncentruje się ono także na relacjach między małżonkami, dziećmi i krewnymi, zasadach zawierania małżeństw, rozwodach, przysposobieniu oraz kurateli. Zrozumienie przepisów bywa trudne u osób niemających kierunkowego wykształcenia. Ich zapisy sprawiają wrażenie skomplikowanych, a na dodatek często się zmieniają, co wymaga ciągłego śledzenia nowelizacji.

Wiedzę na temat przepisów prawa rodzinnego mają adwokaci przyjmujący w kancelariach. Realizują oni zadania na rzecz klientów o różnych potrzebach, którzy nie chcą zajmować się formalnościami na własną rękę. Pełnomocnicy, z jakimi nawiązują współpracę, wypełniają w ich imieniu pozwy, apelacje, odwołania oraz pozostałe dokumenty, przesyłane do sądów różnych instancji. Zadań tego typu podejmują się adwokaci w Gdańsku, udostępniający ofertę pod adresem ng.gda.pl. Jest to adres kancelarii, z którą kontaktują się między innymi osoby chcące się rozwieść.

Działania tego typu wymagają odpowiedniego przygotowania, w tym zebrania materiałów dowodowych bądź przesłuchiwania świadków. Na salach rozpraw poruszane są kwestie związane między innymi z niewiernością partnera, przemocą czy podziałem majątku u par niemających intercyzy. Adwokaci reprezentują klientów przed sądami i na ich życzenie organizują mediacje, których celem jest dojście do porozumienia w kwestiach dotyczących majątku, zasad opieki nad małoletnimi lub miejsca ich zamieszkania.

Specjaliści uczestniczą w sprawach o ustalanie kontaktów oraz o alimenty. Są to środki na utrzymanie oraz wychowanie dziecka, przeznaczane z reguły na edukację, wyżywienie, rozwój pasji, zakup ubrań czy udział w zajęciach dodatkowych. Należą się one nie tylko dzieciom, ale też niektórym osobom pełnoletnim, kontynuującym naukę. Wysokość kwoty, na jaką mogą liczyć, zależy przede wszystkim od możliwości zarobkowych jednego z rodziców oraz branży, w jakiej funkcjonuje.

DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Tapestry

Gdańsk

DOWAN Sp. z o.o.

Gdańsk

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Pruszcz Gdański