O firmie:


Telefon: 516 160 748

Strona: https://r-legal.pl

Nazwa: R-legal Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka

Adres: Mogilska 13b

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-542
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Nowe rozporządzenia w zakresie ochrony danych osobowych oraz świadczenia usług płatniczych drogą elektroniczną znacząco wpłynęły na działalność sklepów internetowych. Nałożone obowiązki powodują konieczność unowocześnienia i dostosowania działań oraz regulaminów punktu do ogólnych wytycznych prawa polskiego i europejskiego. 

Szczególnie wiele zmienia się w kwestii ochrony danych klientów, w tym udzielenia przez kupującego zgody na ich przetwarzanie w zakresie świadczenia usług kupna - sprzedaży. Sprzedający ma również obowiązek poinformować klienta, do czego jego dane będą wykorzystywane, stosując odpowiednią treść klauzuli. Choć dla większości przedsiębiorców oraz osób zamawiających towar jest to zrozumiałe i oczywiste, to ustawodawca zabezpieczył w ten sposób interesy obu stron. Jasne nakreślenie celowości przetwarzania danych pozwala zarówno kupującemu, jak i sprzedawcy poruszać się po określonej strefie, której przekroczenie jest karane odpowiednimi sankcjami. Odstrasza to przed handlem danymi lub próbami włamu na prywatne skrzynki poczty elektronicznej czy konta bankowe.

Aby mieć pewność, czy wdrożone procedury są skuteczne i zgodne z obowiązującym prawem, warto przeprowadzić kompleksowy audyt sklepu internetowego, obejmujący zarówno funkcjonowanie platformy sprzedażowej, jak i obsługę administracyjną punktu online. Do jego wykonania niezbędny jest realizator doskonale znający treść oraz obowiązki wynikające z rozporządzenia RODO czy polskiej Ustawy o ochronie danych osobowych. Powinien dysponować doświadczoną kadrą, która zweryfikuje działalność sklepu i wskaże ewentualne strefy, które należy usprawnić lub zmienić. 

Powyższy zakres czynności to domena pracowników kancelarii ogłaszającej się na stronie internetowej r-legal.pl. Realizowane przez nich świadczenia to wsparcie prawne nie tylko podczas przeprowadzania audytu, ale także pomoc dla przedsiębiorców, którzy dopiero planują otwarcie sklepu online lub są na etapie jego tworzenia i poszukują wykonawcy, który opracuje dla nich odpowiednie dokumenty, takie jak polityka prywatności czy też regulamin sklepu.

Data dodania: 26-06-2021
Autor: Angelika Kowalczyk
Źródło:
https://r-legal.pl/oferta/prawo-w-ecommerce/


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

Tarnów

GALECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Balice

Adwokat Maciej Rodacki

Kraków