O firmie:


Telefon: 61 884 20 10

Strona: http://tramwajnaramowice.pl/

Nazwa: TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Adres: Plac Wiosny Ludów 2

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-831
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Warto odwiedzić nowo powstałą stronę internetową, która jest poświęcona budowie nowej linii tramwajowej w Poznaniu. Pod adresem tramwajnaramowice.pl będą się pojawiać najważniejsze informacje dotyczące tej inwestycji, jak również raporty z przebiegu prac budowlanych, aktualne zdjęcia dokumentujące postęp robót oraz zapisy rozmów z osobami odpowiedzialnymi za sprawny przebieg przedsięwzięcia. Na stronie nie zabraknie ponadto komunikatów odnośnie spotkań z mieszkańcami Poznania oraz informacji o zmianach w organizacji ruchu. Obecnie strona jest źródłem cennych informacji dotyczących przygotowań do planowanej inwestycji.

Nowa linia tramwajowa będzie prowadzić od skrzyżowania Estkowskiego z Garbarami, poprzez pętlę na Wilczaku, do Naramowic. Inwestycja obejmuje kompleksową budowę dwóch nowych odcinków tras tramwajowych:

  • od pętli "Wilczak" do przystanku "Błażeja" na Naramowicach,
  • od skrzyżowania ulic Garbary i Estkowskiego ulicą Szelągowską do pętli "Wilczak".

Oprócz budowy torowisk zaplanowano równoczesną przebudowę układu drogowego oraz ścieżek rowerowych na tych odcinkach.

Rozpoczęcie działań jest przewidziane na sierpień 2018 r. W początkowym etapie wybrany wykonawca będzie zobowiązany do wykonania dokumentacji technicznej oraz uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych. Zgodnie z harmonogramem działań, prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w 2018 r. W pierwszej kolejności zaplanowano wybudowanie odcinka trasy tramwajowej od pętli "Wilczak" do przystanku końcowego "Błażeja". Całość tej części inwestycji powinna zostać oddana do użytku wiosną 2022 roku. 

Druga część inwestycji zakłada budowę trasy tramwajowej od pętli "Wilczak" do skrzyżowania ulic Garbary i Estkowskiego. Dokumentacja przetargowa tego etapu ma być gotowa w drugim kwartale 2019 roku.

Budowa linii tramwajowej na Naramowice jest uważana obecnie za najważniejszą i najbardziej oczekiwaną przez mieszkańców Poznania inwestycję. Szacowana wartość całkowitych nakładów brutto na ten cel wynosi 430 milionów zł, z czego ponad jedna trzecia będzie pochodzić ze środków Unii Europejskiej.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Kajetan Adamczyk
Źródło:DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

Pszczew

Towarzystwo Gospodarcze "Meblopol" sp. z o.o.

Poznań

KONTENERY ALIBABA

Poznań