O firmie:


Telefon: 61 285 64 00

Strona: https://wugmb.com/

Nazwa: WUG MB Sp. z o.o.

Adres: Karola Libelta 2

Miejscowość: Środa Wielkopolska

Kod pocztowy: 63-000
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Firma  WUG MB zajmuje się produkcją grzałek, które są niezbędne do zapewnienia sprawnej pracy bojlerów. Stanowią one część ogrzewaczy, dzięki którym możliwe jest jszybkie podgrzanie oraz magazynowanie wody. System może być zasilany przy użyciu ekologicznych metod konwertowania ciepła, w tym kolektorów słonecznych czy pomp ciepła. Podgrzewanie odbywa się poprzez zastosowanie wymienników ciepła wyposażonych w grzałkę pozwalającą na regulowanie temperatury. Producent grzałek trójfazowych 400V posiada w ofercie także modele w wariancie 230V.

W jaki sposób dochodzi do ogrzania wody przy użyciu grzałki elektrycznej w instalacji ogrzewania typu OZE? Za wytwarzanie prądu odpowiadają na przykład panele fotowoltaiczne. Inwerter dokonuje zmiany prądu stałego na zmienny, który następnie trafia właśnie do grzałki elektrycznej umieszczonej w bojlerze. Instalacje wykorzystujące panele fotowoltaiczne są bardziej efektywne niż modele składające się z kolektorów słonecznych.

Jak wybierać grzałki elektryczne do bojlerów? Tę część instalacji wykorzystywanej do ogrzewania wody należy wybierać głównie ze względu na jej moc. Im jest ona większa, tym szybciej woda zostanie podgrzana do wymaganej temperatury. Zastosowanie grzałki o zbyt dużych możliwościach może jednak doprowadzić do przegrzania się instalacji, a w efekcie do jej awarii. Do jednych z najbardziej polecanych należą modele wyposażone w termostat kapilarny, który zapewnia wygodne użytkowanie i niezawodność całemu systemowi. Wspomniana firma dba o to, aby jej produkty spełniały rygorystyczne normy w zakresie bezpieczeństwa stosowania. Grzałki uzyskały potwierdzenie zgodności z normą IEC 60335-1, znak CE oraz posiadają międzynarodowy certyfikat CE.

Data dodania: 28-12-2021
Autor: Tomasz Kwiatkowski
Źródło:
https://wugmb.com/grzalki-z-termoregulatorem


DODAJ OPINIE


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

Pszczew

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań

Towarzystwo Gospodarcze "Meblopol" sp. z o.o.

Poznań